Narozen: 14.06.2014                Chovný: Ano

Bonitační kód: 1i/AZ2I/5 - HLS 

Zkoušky: Mezinárodní šampion práce (splněné podmínky), Český šampion práce, U, Norník, 2x CACIT, 6 x CACT, CACT HU, CACT SK, 3x CT Všestranný klubový vítěz 2017, Klubový vítěz v práci na černou zvěř 2017+2019, Klubový vítěz OP KCHJ ČR, MRK I.c.( 371), MRK II.c.(383), KHS I.c. (195)+(200), OP KCHJ I.c.(173), MSBLJ I.V/II.H (100/70), Pohár Č. Středohoří II.c.(238), Inter VGP 223 b., BL I.H/I.H (64/64), Sfk -Sp I.c.(100), LZ I.c.(229), HZ II.c.(178), BZH I.c.(204), BZ I.c.(96), Maďarsko - BL I.V.(100), BL I.H. (92), 2x voda I.c.(32), KZN (84), Mezinárodní norování Ukrajina II.c. (92), Mezinárodné duričské skúšky jazvečíkov I.c. (191), BZ I.c.(112), LZ I.c.(268), VGP II.c (202), MRK I.c.(361), PČS I.c. (267)                                                                                              

Výstavy: BOJ, CAJC, r. CACIB, CAC 

Další potomci po Idarovi se narodili v červnu 2018. Jedná se o opakované krytí Pegi z Heneberk a narodili se dva kluci a dvě holky. Z minulého krytí vzešla velmi úspěšná fena Zora z Heneberk. 

U Idara  byla provedena DNA analýza. Byl proveden základní test, který lze použít k potvrzení původu a test na barvy. U Idara byla vyloučena přítomnost merle genu. A byla ještě provedena analýza na přítomnost hnědého genu - není jeho nositelem.

Idarovi se podařilo obhájit za rok 2017 1. místo v pracovním poháru hladkosrstých standardních jezevčíků a celkově obsadil místo 3. 

Idar je prvním psem, který dokázal v jednom roce vyhrát Klubovou honičskou soutěž, Memoriál Rudolfa Kristla i O pohár KCHJ a stát se tak několikanásobným Klubovým vítězem.

V září 2017 se prezentovala Idarova dcera Zora z Heneberk v rakouském Tullnu, kde zvítězila v mladých fenách a získala velmi ceněný titul Osterreichicher Jurgen Siger!!! V lednu 2018 na NV v Brně se opět prezentovala Zora z Heneberk s krásným výsledkem V1, CAJC, BOJ, BOB, 2.JBIG IV. FCI, KANDIDÁT CHOVU. V únoru na MVP získala Zorka CAJC, BOJ, BOB, následně BIG a k neuvěření ještě II. BIS celé brněnské výstavy z 4000 psů!  

Idar v Polsku:

To, že jsou v Polsku už cca 4 roky špatné zákony týkající se myslivosti a konkrétně výcviku psů je i u nás všeobecně známo. Proto mám dobrý pocit z naší lednové mise za naši severní hranici. Ale od začátku: hned po Novém roce mi volal kamarád Mirek Vítek a zval nás na zkoušky honičů v podmínkách skutečného lovu. Mezi řečí zaznělo, že to bude medializované a bude to použito při snaze výše zmíněné zákony změnit. Z toho vyplynulo, že do Polska pojede Idar. Na zkouškách a soutěžích už ho nevodím, ale na naháňkách a dosledech pracuje a práce na černou ho baví a tak byla volba jasná.

V Polsku na nás tedy čekala soutěž, při které se posuzovala práce psů v leči. Startovalo 21 psů několika plemen. Zastoupeny byly například západosibiřské lajky, porcelani, polští ogaři, polští honiči a jagteriéři. Ze všech psů bylo 5 oceněno plným počtem bodů. Naši 3 jezevčíci, v pořadí Ines z Pernštejnského podhradí, Herry ze Skleného kopce a můj Idar od Hájkovy lípy. Ostudu jsme neudělali, přivezli titul diviačar a pomohli dobré věci. Docela nás bavil úžas polských kolegů nad tím, že u nás pracují nejen drsnosrstí, ale i hladkosrstí jezevčíci.

Idar tedy ve svých 7 letech získal další titul Diviačar.

Odkazy na dvě videa, která při této akci byla natočena:

díl 1.: https://www.youtube.com/watch?v=gBgVRI2b1c8

díl 2: https://www.youtube.com/watch?v=jjzGun0rcb8