Narozen: 21.06.2008  Chovný: Ano 

Bonitační kód: 0i/KPT/5 HLS

Zkoušky: LZ I.c.(243), BZH I.c.(244), ZH I.c.(134), BL II.H (52), ZN (84), ostrost 2, ochota 4, hlas 4,4, nos 4,4, barva 4,3 

Výstavy: velmi dobrá 

Je dcerou Dyry. Otcem je norník Niky od Hagarda Orla. Ten se velmi úspěšně prezentoval na zkouškách v norování na Slovensku a 3 x získal titul CACIT a je to šampion práce Slovenska. Gira úspěšně složila zkoušky z norování nováčků. Lesní, barvářské honičů a honičské zkoušky absolvovala v první ceně, norování na Slovensku v ceně druhé.

Je po celý svůj život velmi platnou členkou pracovní smečky v našem MS. Má několik úspěšných dosledů a je velmi platná při tlumení škodné a dokázala vyhnat z nory i jezevce.

Při naháňkách nemá dlouhé hledání, ale zvěř na kterou přijde, spolehlivě vyhání.

V roce 2012 byla kryta v Německu Midasem von den Dombergspatzen a v naši CHS zústala z tohoto spojení Chessy od Hájkovy lípy. Gira pak dala ještě jeden vrh a celkem tedy 12 štěňat. Z posledního vrhu Giry zbyl po odřeknuté rezervaci v naší domácnosti Idar od Hájkovy lípy.

To je po téměř 20 letech a 5 fenách 1. pes se kterým mám tu čest jezdit po zkouškách a soutěžích. Je to velká osobnost a je mu věnována samostatná kapitola.